Warsztaty fotograficzne – Schronisko dla Nieletnich w Dominowie

Mam w życiu szczęście, bo robię to co lubię. I choć unikam górnolotnych słów to myślę sobie, że czasem w życiu człowieka przychodzi taki moment, w którym chce zrobić coś dobrego dla innych, dla tych, którzy mają gorszy start w dorosłość. Stąd pomysł na autorskie warsztaty fotografii w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie, które prowadziłem w ramach wolontariatu z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Placówka ma charakter zamknięty, przebywają tam nieletni sprawcy przestępstw. Chłopaki, którzy popełnili w swym życiu wiele błędów, ale utalentowani i chętni do rozwijania zainteresowań.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział 4 podopiecznych placówki (obecnie wystartowaliśmy z drugą edycją). Przez kilka miesięcy wspólnie szlifowaliśmy swoje umiejętności w zatrzymywaniu chwil w kadrze. Praktykowaliśmy m.in monumentalizm, portret, mowę gestów, fotografię w ruchu czy fotografię formy.

Efektem projektu była wystawa “Chwile malowane obiektywem”, której premiera odbyła się 8 grudnia 2016 r. w schronisku. Dla uczestników warsztatów to było bardzo ważne doświadczenie, dalej chcą zgłębiać arkana fotografii. Dla mnie to przede wszystkim radość, że dzieląc się z kimś tym, co kocham robić, mogę mu pomóc odkryć życiową drogę.

Mam przyjemność wam pokazać jakie zdjęcia zrobili chłopcy podczas warsztatów.

Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend