Leszek Żądło w projekcie European Art Ensamble na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych

To już w ten weekend poraz 38 odbędą się Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych na których oprócz uczestników konkursu będziemi mogli obejrzeć LESZEKA ŻĄDŁO w projekcie EUROPEAN ART ENSAMBLE.

Oto krótka informacja o artystach biorących udział w tym projekcie. Niektórzy z nich, tak jak: Tolek Lisiecki i Wojtek Groborz są już świetnie znani zamojskiej publicznośći.

Leszek Żądło – saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej znanej miedzy innymi z filmów Ewa chce spać i Jowita. Długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne.

Wilhelm Scheer – jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.Wieloletni prezes firmy BITKOM.

Wojtek Groborz i Tolek Lisiecki – współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.

Bartek Staromiejski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, znanym i cenionym perkusistą młodego pokolenia

Your email is never published or shared.

Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend