Anna Gadt & RGG gwiazdą Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych

Tym razem trochę informacji o Annie GADT, która wystąpi w raz RGG TRIO w piątek na zamojskiej starówce.

ANNA GADT  /Vocal/
urodzona 12 maja 1981 r., wokalistka jazzowa młodego pokolenia. Szczególnie mocno fascynują ją europejscy wokaliści jazzowi m.in: Maria Joao, David Linx, Gábor Winand, ale w jej muzyce odnaleźć można inspirację także : Dianne Reeves, Cassandra Wilson, Shirley Horn.
Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. W 2006 roku Anna ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Już jako studentka była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: Jazz nad Odrą (indywidualna nagroda), Old Jazz Meeting (również nagroda indywidualna), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu- który zaowocował występem w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Punktem zwrotnym w działalności wokalistki okazał się wygrany międzynarodowy konkurs: Jazz Struggle. Pomimo ogromnej konkurencji wokalistów z całego świata, Anna okazała się najbardziej dojrzałą artystką. Nagroda tym bardziej jest cenna, iż przewodniczącym jury był Billy Harper.
Anna zaczęła wiele podróżować i udzielać się artystycznie w projektach zagranicznych m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal. Koncertowała w Lipsku, Kiszyniowie i w Bukareszcie.
W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner). Płyta zaowocowała nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku oraz wieloma koncertami w kraju. Anna wystąpiła m.in: podczas Szczecin Music Fest, otwierając swoim występem koncert Suzanne Vega, a także w ramach warszawskiego festiwalu Jazz Forum “Ci, na których liczymy”. W 2010 roku miała okazję współpracować z sekstetem Włodzimierza Nahornego, z którym śpiewała program inspirowany twórczością Fryderyka Chopina i Romana Maciejewskiego. W listopadzie 2010r. ukazała się jej druga płyta: “Still I Rise”.

 


Wraz z Anią wystąpią świetnie nam znani Maciej Garbowski , Przemysław Raminiak i Krzysztof Gradziuk /RGG TRIO/.

M A C I E J  G A R B O W S K I  /double bass/
kontrabasista pochodzący ze Śląska, urodzony 2 lutego 1981 roku. W 2004 ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest współzałożyciel RGG trio (Raminiak – Garbowski – Gradziuk), oraz zdobywcą wielu nagród w kraju i za granicą:
Jazz Meetings w Sieradzu – 1 nagroda w 2002 z RGG Bielska Zadymka Jazzowa w 2003 – Grand Prix z RGG XXVII International Jazz Festival in Getxo (Hiszpania) – II nagroda oraz nagroda publiczności w 2003 z RGG , Pomorska Jesień Jazzowa w 2003, Crocus Jazz Festival (Jelenia Góra) – II nagroda w 2004 with RGG Crocus Jazz Festival (Jelenia Góra)- III nagroda, M.O.TRIO Bielska Zadymka Jazzowa w 2007r – Grand Prix z M.O. TRIO

K RZ Y S Z T O F   G R A D Z I UK  /drums/
podobnie jak pozostali członkowie zespołu jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 został stypendystą Akademii Teatru i Muzyki w Lipsku (Niemcy). W 2004 roku uczestniczył w Summer Jazz Workshops w Lousville (USA), wśród wykładowców byli m.in.: John Riley and Steve Davis. W tym roku samym otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest współzałożycielem RGG trio oraz M.O. Trio, obecnie również pedagogiem Instytutu Jazzu w Katowicach.
Najważniejsze wyróżnienia i nagrody:
Jazz Meetings w Sieradzu – 1 nagroda w 2002 z RGG Jazz Juniors – III nagroda (Kraków, 2002) z FAKIMOZO QUINTET Bielska Zadymka Jazzowa w 2003 – Grand Prix z RGG XXVII International Jazz Festival in Getxo (Hiszpania) – II nagroda oraz nagroda publiczności w 2003 z RGG , “Klucz do kariery” Pomorska Jesień Jazzowa w 2003 with RGG Crocus Jazz Festival (Jelenia Góra) – II nagroda w 2004 with RGG Crocus Jazz Festival (Jelenia Góra)- III nagroda, w 2005 z M.O.TRIO Bielska Zadymka Jazzowa w 2007r – Grand Prix z M.O. TRIO Junior Jazz Festival w Usti (Czech Republic) – Grand Prix z TRIO “IN SPACE”
Artyści, z którymi koncertował to m.in: Tomasz Stańko, Thomas Gustafsson, Antoine Roney, Avishai Cohen, Jakob Dinesen, Frank Lacy, Jan Ptaszyn Wroblewski, Zbigniew Namyslowski, Kuba Stankiewicz, Maciek Sikala, Jacek Niedziela, Wojtek Niedziela, Mariusz Bogdanowicz, Grzegorz Nagorski, Adam Pieronczyk, Jaroslaw Smietana, Piotr Wojtasik, Maciej Sikala, Piotr Lemanczyk, Anna Serafinska, Maciej Grzywacz, Bernard Masel

P R Z E M Y S Ł A W  R A M I N I A K  /piano/
Ur. 10 lutego 1977 w Gorzowie Wlkp.
Pianista, kompozytor i aranżer. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat. W 1998 r. ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia o profilu jazzowym w Warszawie w klasie fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. W roku 2004 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce m.in: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Lewandowskim, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem. Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą m.in.: nagrodę dla najlepszego uczestnika Warsztatów Jazzowych Puławy 1996, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy za kompozycję Three for Brad w 2003 r., I nagrodę na Spotkaniach Jazzowych Sieradz 2002, I nagrodę na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002, 2 miejsce oraz nagrodę publiczności na International Jazz Festival Getxo 2003 w Hiszpanii, „Klucz do Kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa w 2003. RGG Trio uzyskało w tegorocznej ankiecie czytelników Jazz Forum 9. miejsce w kategorii Zespół Akustyczny, ponadto sam Przemysław w kategorii Fortepian zajął w tym roku 16. miejsce. Oprócz swojego autorskiego projektu, Przemysław zapraszany jest często jako muzyk sesyjny do współpracy w różnych formacjach, nie tylko jazzowych. Jest autorem muzyki skomponowanej do spektaklu teatralnego Leonard Artura Nełkowskiego (2001) oraz Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorca (2005) w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy. Współpracuje również z Adamem Bałdychem, tworząc różnego rodzaju produkcje muzyczne.
Oprócz autorskiego projektu jest często zapraszany jako muzyk sesyjny do współpracy w różnych formacjach, nie tylko jazzowych. Jest autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Leonard” oraz „Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorcy” w Gorzowskim Teatrze im. J.Osterwy.

Your email is never published or shared.

Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend